BACK TO SCHOOL: Webovky a aplikace usnadňující život

07 Říj BACK TO SCHOOL: Webovky a aplikace usnadňující život

V dalším pokračování mého oblíbeného Back to School se zaměřím na webové stránky a aplikace, které jsou vhodným pomocníkem při studiu. Facebook už nebude vykrádat čas, lesy už nebudou trpět a matematika nebude problém.

1) Keep me out

Toto je vhodné pro všechny závisláky na Facebooku, Twitteru, Youtube apod. Na webu Keep me out si nastavíte stránky, na kterých jste nejvíce závislí a zadáte také, jak často na tyto stránky si dovolujete chodit (jednou za 60 minut, jednou za 120 minut) a nastavení potvrdíte. Následně dostanete odkaz, který se vztahuje k dané stránce. Vytvoříte si novou záložku a použijete na ni odkaz, který jste dostali. Když pak kliknete na záložku, stránka (např. ten Facebook) vám bude odepřena, pokud jste ji navštívili častěji než ve stanovený limit.

Jestliže tomu stále nerozumíte (a já bych se vám nedivila), podívejte se na toto video.

2) Cold Turkey

Lepší verzí předchozího nápadu je program Cold Turkey. Ten si ale musíte stáhnout na jejich webovkách, kde najdete verzi placenou, ale i verzi free, která stačí k normálnímu používání. Jakmile máte program v počítači, stačí ho nainstalovat a nastavit (obdobně jako Keep me out, je to velice jednoduché) a rozptýlení jsou na určitou dobu pryč, jelikož vám žádný z vybraných webů prostě nebude fungovat (ale ostatní ano).

Video zde.

3) Google Scholar

Dejte vale prostému vyhledávači Google při psaní seminárek a přejděte na jeho vylepšenou verzi Google Scholar. Ten je speciálně nastavený tak, aby vyhledával odborné texty, jako jsou články z časopisů, diplomové práce apod. Studenti Karlovy univerzity si navíc mohou tento vyhledávač propojit i s placenými zdroji své školy (nastavit si lze až pět knihoven, ve kterých jste v rámci UK registrováni).

4) Aplikace Quizlet Flashcards & Learning

Konec ničení lesů, kartičky už nemusí být papírové. Aplikace Quizlet funguje jako otočné kartičky, které mnozí z nás používají při učení již léta. Není to ale jediné, co aplikace umí. V rámci studia můžete sami odpovědi psát, hrát pexeso nebo si zkuste rovnou test. Uživatelé s iPhonem mají možnosti ještě různorodější. A tuto „hru“ můžete vyzkoušet i na počítači online.

5) My homework

Tato aplikace pro vás nahradí klasický diář, pokud ho nenosíte stále s sebou (nebo jen máte raději ten elektronický). Nastavovat si můžete úkoly i upozornění. Aplikace sbírá vesměs pozitivní reakce a je dostupná jak pro apple, tak pro android.

6) Wolfram Alpha

WA je webová stránka, která pro vás spočítá jakýkoliv příklad. Kromě výsledku na stránce najdete i vysvětlení „step by step“, které je ale placené. Tato webovka není pouze o matematice, pokud alespoň trochu umíte anglicky, můžete vyhledávat informace o chemii, zeměpise, sportu, muzice atd.

7) Word Hippo

Word Hippo funguje jako vyhledávač synonym, rýmů, významů slov, ale i jako překladač. Jediný problém je, že je stránka anglicky, tudíž funguje jen pro anglická slova. Ale i to se hodí, zvlášť pokud často „fungujete v angličtině“.

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat