O nás

Co to znamená to ICM? A co tam jako děláte? Kde to je? A kdo tam vůbec pracuje?
Pokud vás zžírají tyto otázky, jste nyní na správném místě.

Čím se zabýváme

V Informačním centru pro mládež se zaměřujeme na mládež 13 – 30 let ve Slaném, ale i na celém území ČR a v zahraničí. Pořádáme kulturní a vzdělávací akce, semináře a workshopy u nás v ICM i na školách a v dalších organizacích. Hostíme evropské dobrovolníky v rámci projektu European Solidarity Corps. Pořádáme a vysíláme na výměny mládeže a školení v rámci programu Erasmus+.

Chcete vycestovat do zahraničí? Poradíme vám, popřípadě se staneme i vaší vysílající organizací do projektů Erasmus+ nebo Evropských sborů solidarity. Jsme akreditovaní českou národní agenturou DZS jako hostící i vysílající organizace.

Chcete se naučit cizí jazyk, nebo se prostě jen rozmluvit? Navštivte jeden z našich jazykových klubů.

ISIC/ITIC/Schoolar karty – !!! ZMĚNA !!! – od 26.7.2021 již nevydáváme ISIC karty. Společnost ISIC se rozhodla zrušit vystavování karet na pobočkách a nyní je vystavuje pouze online. Pro objednání navštivte jejich stránky isic.cz

Rádi se s vámi potkáme!

Kontakty

Kde nás najdete?

V budově DDM OSTROV Slaný

Šultysova 518
Slaný
274 01

hned v přízemí.

Na všechny kroužky ICM je možné se přihlásit na https://www.ostrov-svc.cz/krouzky

Jak nás kontaktovat?

tel: 733 572 790

email:  
info@icmslany.cz

marketa@icmslany.cz

Facebook: www.facebook.com/icmslany[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

VIZE ICM

ICM Slaný je aktivní advokát za rovnost mezi lidmi všech pohlaví, náboženství a sexuálních orientací, za solidaritu, toleranci a inkluzi, za aktivní občanství mladých lidí a za ochranu přírody.

ICM Slaný poskytuje mladým lidem dovednosti, příležitosti a zkušenosti k tomu, aby mohli žít bezpečný, autentický a úspěšný život.

ICM Slaný je aktivně vyhledáváno mladými lidmi, kterým pomáhá realizovat jejich nápady a vždy reaguje na jejich potřeby.

ICM Slaný přináší do Slaného mezinárodní kontext tím, že hostí mezinárodní dobrovolníky se kterými pořádá kulturní akce, jazykové kluby a programy pro školy; navíc pořádá mezinárodní výměny mládeže a školení. Také vysílá české dobrovolníky do zahraničí. A to vše v rámci projektů Erasmus+ a Evropské sbory solidarity.

ICM Slaný nabízí své znalosti v práci s mládeží a s evropskými projekty dalším organizacím v republice i v mezinárodním kontextu.

ICM Slaný obohacuje slánskou kulturu zajímavými akcemi pro širokou veřejnost.

ICM Slaný vytváří komunitu slánských organizací, které se zaměřují na mládež a společně pracují na vytváření aktivit a příležitostí pro mládež.

ICM Slaný je bezpečný prostor, kde mladí lidé nacházejí vedení, podporu a ochranu – ať už se potřebují naučit projektový managment, připravit se na maturitu, nebo hledají ochranu před šikanou. Jsme tady pro všechny výzvy, kterým mladí lidé čelí.

ICM Slaný má svůj vlastní úspěšný obchodní model, který přináší finance a příležitosti jak organizaci, tak komunitě ve které fungují.

Přidejte se k nám

Zajímá vás jakými činnostmi se v ICM zabýváme? Rádi byste se připojili a stali se součástí našeho týmu? Chcete se podílet na pořádání kulturních a společenských akcí, chcete být v kontaktu s našimi zahraničními dobrovolníky a partnery, chcete psát články do časopisů a na weby, nebo byste rádi zpracovávali a podávali informace v určitých oblastech? Staňte se dobrovolníky ICM Slaný a vyberte si činnost, která vás bude bavit!

Co požadujeme:

odhodlání se aktivně podílet na našich činnostech – nezáleží na věku, pohlaví, národnosti, stačí když budete mít čas a chuť!

Kolik času s námi strávíte a jaké činnosti konkrétně budete mít na starost, necháme na vás a na společné domluvě.

Co nabízíme:

vstupy zdarma na veškeré naše akce

možnost vycestovat na republikové a zahraniční školení

možnosti reference do vašeho zaměstnání

smlouvu o dobrovolné činnosti

prostory pro uspořádání vašich vlastních akcí

možnost setkávání se s aktivními lidmi

S kým spolupracujeme?

Náš zřizovatel:

Dům dětí a mládeže Ostrov – Středisko volného času

Naši partneři:

Královské město Slaný

Erasmus+

European Solidarity Corps

Knihovna Václava Štecha

Obchodní akademie Slaný

Směrnice OOÚ – Směrnice ředitele ŠZ k ochraně osobních údajů