BACK TO SCHOOL: Rady a tipy

07 Říj BACK TO SCHOOL: Rady a tipy

Jelikož v říjnu zase začínám studium, nemohu než sledovat všechny Back to School DIYs, hacks, routines and so on. Některé z nich sleduji jen pro pobavení, některé dávno znám a některé mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodla se o ně s vámi podělit. Proto je tento měsíc web přehlcen Back to School tematikou a proto vám přináším další sérii tohoto seriálu. Tentokrát hacky, které by vám měly pomoci ve škole.

1) Zapamatování si rozvrhu hodin lvl 1000

Nový školní rok přináší i zcela nový rozvrh a aspoň ze začátku je velmi těžké si ho zapamatovat. Je určitě dobré napsat si ho na papír nebo ho sledovat na internetu, ale papír si můžete zapomenout a internet nemusí být funkční. Proto je dobré si ho vyfotit na mobil (a dát si ho na nějakou dobu jako tapetu – to ale samozřejmě nutné není, stačí projíždět fotky v galerii, pokud je to třeba). Výhodou toho je, že nemusíte lovit papíry, shánět internet, obepisovat kamarády a brečet v rohu na chodbě ve škole (we all do this).

back-to-school-rady-1

2) Když zapomenete něčí jméno

Pokud jdete zrovna do prváku, nebo se jen často seznamujete s novými lidmi, určitě si budete muset zapamatovat mnoho jmen. Ta se pak snadno zapomínají a pro vás tak může nastat trapná situace, kdy potřebujete znát něčí jméno, ale nechcete, aby věděl, že jste tak tupí a neumíte si zapamatovat pár písmen. Zeptejte se ho proto „Jak že se to jmenuješ?“ a až vám odpoví, řekněte, že se ale ptáte na příjmení. Z nějakého důvodu se promíjí, když neznáte něčí příjmení, ale křestní jméno ne teda. (opravdový bizár nastává, když tento stav obrátíte a zeptáte se na to učitele)

3) Eseje: jak je správně vyhackovat

Při psaní esejí bývá někdy těžké dojít kýženého počtu slov. Abyste jich měli dostatek, může vám pomoci, když napíšete někam na konec odstavce pár slov navíc a změníte jejich barvu na bílou. Tento trik je ale riskantní. Pokud chcete, aby váš text vypadal delší, zvětšete velikost teček a čárek (což jsem udělala v tomto odstavci). Jakmile máte dokument hotový, vložte ho do Google překladače, zapněte čtení textu a poslouchejte, lépe tak odhalíte překlepy a stylistické chyby.

Co se týče zdrojů nakonec, stačí vám jedna kniha, které pojednává o dané problematice. V této knize totiž najdete další (knižní) zdroje k tématu, které můžete (podvodně!!) napsat jako zdroje, kterých jste využili. Nebo toto udělejte, než začnete esej psát a opravdu je použijte (a první kniha nechť je vaší inspirací k vyhledávání literatury). Dalším dobrým zdrojem informací může být i dokumentární film, který je kolikrát jednodušší na pochopení.  Pokud funguje hack s bílým textem i online, tak vám tato věta zůstane skryta navždy

4) Dělejte si hezké poznámky, piště modrou barvou

Zkuste si nahrávat přednášky, u kterých víte, že jsou těžší na pochopení, nebo se v nich těžko dělají poznámky. Doma si je pak můžete přehrát a připomenout, nebo si vypsat to, co jste nestihli v hodině. V novém sešitu nechte první stránku prázdnou. Později si do ní zapište, kde v něm hledat jaké téma (ušetří to čas). Poznámky si pište modrou barvou, podle některých zdrojů se modrá lépe zapamatuje. A snažte se dělat si výpisky pěkné a přehledné. Já si je podtrhávám, dělám odrážky, odsazuju, píšu velké nadpisy, podnadpisy a dodržuji v nich určitý systém a musím uznat, že mi to následně pomáhá při učení.

back-to-school-hacks-obrazek-2

5) Při ofoukávání palce budete vypadat jako pitomci, ale pomůže to…asi

Při prezentaci si jednotlivé body vyznačte jinou barvou, budete se pak v textu lépe orientovat. A pokud býváte nervózní, foukejte si na palec. Možná je to blbost, ale mělo by to člověka uklidňovat, sama jsem to nikdy nezkusila, ale když nic, aspoň se budete soustředit na něco jiného než na to, že se za chvíli ztrapníte.

6) Další rady

Jestliže máte několik stejných sešitů a nikdy nevíte, který z tašky zrovna vylovit, zvýrazněte si z boku stránky fixem (každý sešit jiným) a příště už nebudete muset tápat. Máte-li moc rádi zvýrazňovače a barvičky, namalujte hrot žlutého zvýrazňovače dalšími zvýrazňovači, čára pak bude hezky barevná.

Hledáte-li v textu nějaké slovo, použijte ctrl + f. Toto pro některé určitě není žádná novinka, ale já jsem to objevila až nedávno a dost mi to usnadnilo život.

Jo a pokud jste ráno unavení, i když jste se vyspali, málo pijete… nebo umíráte.

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat