Turecký a Kyperský večer v ICM Slaný

04 Dub Turecký a Kyperský večer v ICM Slaný

Slánské informační centrum pro mládež v lednu uvítalo dvě nové EDS dobrovolnice – Turkyni Melike a Kypřanku Polinu. A s tím přišel i čas na seznámení se s jejich kulturou a národními tradicemi. Proto ICM uspořádalo Turecký a Kyperský večer.

První zmiňovaný večer se již uskutečnil. V sobotu 26. března strávila Melike a celá tým ICM pět hodin v kuchyni, aby mohli hostům nabídnout různorodá turecká jídla. Na stole tak mohli spatřit pokrmy jako sigara böreği, manti, köfte, mercimek köftesi, yaprak sarması či sladkosti lokum a pişmaniye a spoustu dalšího. Z tureckých nápojů návštěvníci mohli ochutnat ayaran nebo bozu. Poté, co se všichni najedli a napili, přišla na řadu prezentace o turecké historii a kultuře. Seznámit se tak mohli s tradičními tureckými tanci napříč celou zemí, s národními oděvy či známými osobnostmi. Celý večer navíc v pozadí hrála turecká hudba.

Podobně by měl vypadat i Kyperský večer, který zajišťuje Polina, a který se bude konat v sobotu 9.dubna od 19:00. Zúčastnit se může kdokoliv, koho zajímá kyperská kuchyně a kultura. Navíc ani nemusíte umět anglicky, protože prezentaci překládají pracovnice Íčka do češtiny. Akce se koná v prostorách ICM Slaný a je zdarma. Pozvánku na ni najdete i na facebooku.

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat