Přijměte pozvání k tvorbě

18 Úno Přijměte pozvání k tvorbě

Již 18. let pořádá Ateliér Hliněnka Keramický festival – tři dny plné výtvarného tvoření. Na své si přijdou děti i dospělí. Těšte se na výtvarné dílny zaměřené na velikonoční dekorace, výrobu šperků z fima, košíků z papíru i výrobků z hlíny. Čeká nás také jarmark a soutěž pro širokou veřejnost. Další ročník festivalu už se pomalu vytahuje z pece.

 

Co Vás nemine…

Pokud byste chtěli festival navštívit, musíte se vydat ve dnech 20.-22.3.2014 do DDM Ostrov v Šultysově ulici, protože tam má ateliér svoje sídlo. První dva dny se zaměříme hlavně na děti –  budou probíhat workshopy pro mateřské a základní školy, na kterých si děti vyzkouší různé výtvarné techniky. Festival ale je otevřen i dospělé veřejnosti. Připravíme pro vás výstavu keramických výrobků, které si můžete nejen prohlédnout ale tradičně také i hodnotit! A nesmíte zapomenout navštívit náš speciální inspirativní Velikonoční jarmark.

 

O keramickou pícku

Pozor, pozor! Jak už jsme zmínili výše, během festivalu bude probíhat soutěžní přehlídka „O keramickou pícku“, a té se i Vy můžete zúčastnit nebo dokonce v ní i zvítězit! Vaše keramické výrobky přijímáme do 17.3.2014 v Hliněnce. Každý může jako ukázku přinést maximálně 3 výrobky – pokud tvoříte z hlíny, neváhejte, a ukažte nám, čím se zabýváte, nebo co vytvořily vaše děti. Soutěžních kategorií je mnoho a jsou vytvořeny dle schopností a zkušeností umělce každému přímo na míru. Hodnotit bude nejen odborná porota z řad keramických umělců a učitelů, ale i každý běžný návštěvník. U vchodu do ateliéru dostanete tiket a své favority do něj napíšete. Nečekejte ale konkurenční prostředí – chceme se hlavně navzájem inspirovat.

 

Kdykoli Vás rádi uvidíme

V Ateliéru Hliněnku vládne každý den pohodová a milá atmosféra. Jako by se u nás zastavil čas. Přijďte si někdy s námi zatvořit i mimo festival. Každou středu od 16:00 do 20:00 máme keramiku pro dospělé. Sem můžete libovolně přijít bez předchozího ohlášení, prostě jen když se vám zrovna chce tvořit. Zaplatíte 50Kč za hodinu a dostanete materiál i možnost vypálení výrobku a hlavně skvělou hodinu relaxační techniky – hňoucání z hlíny! A tuto techniku odzkoušelo a doporučuje deset z deseti keramiků. Keramický festival je ale jedinečnou příležitostí, jak „ochutnat“ co se v Hliněnce peče. Tak přijďte a sami uvidíte!

 

Tým Ateliéru Hliněnka – DDM Ostrov

 

Žádné Komentáře

Okomentovat