Městské kino v říjnu

07 Říj Městské kino v říjnu

Po dlouhé letní pauze se kino opět zcela přesouvá do města a vy tak můžete opět recyklovat svůj odpad sami (ano, v městském kině jsou už dlouho koše na tříděný odpad :)). A navíc se podíváte na  filmy pěkně v suchu i za deštivého počasí. A co váš čeká v tomto měsíci?

Program na říjen

Všichni fanoušci filmů Tima Burtona si přijdou na své již z kraje měsíce, kdy probíhá premiéra amerického fantasy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Tento magický počin, který rozhodně stojí za pozornost, se dá zhlédnout česky i anglicky, ve 2D i ve 3D . Milovníci  strachu se mohou přijít vystrašit v  pondělí 3. října s americkým hororem Zhasni a zemřeš, který zatím sbírá spíše pozitivní reakce. S napjatou pozorností je očekáván thriller Dívka ve vlaku, který je natočen podle stejnojmenného světového bestselleru.

kino-obrazek-1

Tento měsíc nebude ani nouze o pohádky. Od čtvrtého do šestého října se můžete přijít podívat na Spielbergův rodinný snímek Obr Dobr, jehož předlohou byla kniha Obr Dobr od spisovatele Roalda Dahla. Později v měsíci se chystá promítání velmi netradičního a zajímavého animáku Kubo a kouzelný meč. Znovu se bude promítat také dobře hodnocený film Můj kamarád drak, oblíbené pokračování Nema Hledá se Dory či Tajný život mazlíčků a Lovecká sezóna: Strašpytel.

O smutném životě animovaného jídla je možno se poučit v neděli 24. října, kdy bude v městském kině ke zhlédnutí film Buchty a klobásy. Děti na něj ale neberte, je to totiž první animák, který je mládeži nepřístupný. A zcela určitě to bude tím, že si dabing jednotlivých postav rozdala parta kolem filmu Apokalypsa v Hollywoodu (vyjma Jaye Baruchela).

kino-obrazek-2

Nadšenci a milovníci Bridget Jones by si měli udělat volno buď 26. nebo 27. 10. na další pokračování jejího tragikomického osudu, tentokrát pod názvem Dítě Bridget Jonesové. V tomto díle se objeví Renée Zellweger i Colin Firth. Hugh Grant se nicméně na natáčení nedostavil, a tak ho v roli Markového soka nahradil Patrick Dempsey (Chirurgové, kdybyste nevěděli).

kino-obr-3

V rámci filmového klubu je v říjnu promítáno válečné drama Boj. Pro seniory je připraven snímek Teorie tygra a ani tento měsíc nebude chybět opera, tentokrát Tři hvězdy v Mnichově. Kromě toho se můžete těšit na další dobrodružství Brownova hlavního hrdiny Langdona ve filmu Inferno. Neměli byste si nechat ujít ani nám velmi blízký thriller Anthropoid či odpočinkovou komedii Já, kocour.

 

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat