Kam ve Sla?

03 Kvě Kam ve Sla?

Slaný není velkoměsto, ale míst kde trávit volný čas, je celkem dost. Samozřejmě tu máme velké množství kulturního vyžití, jako kino, divadlo, muzeum, knihovnu, ve které se také často pořádají různé přednášky a akce. Mimo to s městskou knihovnou spolupracujeme i my a pravidelně tam posíláme naše EDS dobrovolníky ze zahraničí, aby trávili čas s dětmi a mladými lidmi a konverzovali s nimi anglicky. Přehled akcí těchto míst nalzente přehledně na kultura.slansko.cz.

Pokud miluješ cizí jazyky, kromě možnosti ve slánské knihovně tu pro tebe máme jazykové kluby u nás v íčku. Momentálně běží angličtina každé úterý od pěti pro začátečníky, od šesti pak pro pokročilé mluvčí. V blízké budoucnosti pro vás chystáme navíc ještě španělštinu a ruštinu, jelikož nám přijedou dva noví dobrovolníci ze Španělska a Gruzie.

Novou zajímavou neziskovkou a zároveň kavárnou je Prostor. Založila ho banda mladých lidí ze Slaného a můžete se těšit na přednášky, workshopy a další kulturní akce. Velice příjemné místo pro strávení večera je také jejich Prostor POD POVRCHEM, kde je pro vás připravena spousta pochoutek na baru i v kuchyni.

Kavárna Sezóna nabízí kromě krásného prostředí, bohatého výběru čajů, kávy a zákusků, také akce jako je například Listování, o kterém vás často informujeme v našich aktualitách. Jde o scénické čtení z vybraných knih, vystupuje Lukáš Hejlík a spol.

Dalším příjemným a zajímavým místem ve Slaném je Galerie Ikaros.

U nás v íčku jsme navíc nedávno nově rozjeli filmový klub. Promítáme filmy o lidských právech a nejednoduchých osudech, které byly promítány na festivale Jeden svět. Klub se koná vždy ke konci měsíce a je zdarma, o konkrétním dni vždy informujeme na našem Facebooku.

 

Žádné Komentáře

Okomentovat