FILMOVÝ VEČER S ICM

19 Bře FILMOVÝ VEČER S ICM

ICM Slaný a kavárna Sezóna spojili své síly a připravili filmové večery, které budou probíhat každý měsíc. Budou se zde promítat zajímavé a podnětné filmy. Filmové večery vede Dóra, která je nyní dobrovolnicí v ICM Slaný. Pochází z Maďarska, má vystudovanou filmovou historii a filmovou teorii na univerzitě Eötvös Lóránd v Budapešti a pracuje jako filmový kritik.

První film, který si pro Vás Dóra připravila se jmenuje Osmá třída. Film Osmá třída zrežíroval Bo Burnham. Jedná se o satirickou komedii, ve které vystupuje mladá introvertní dívka Kayla. Film o přerodu dítěte v teenagera nabízí vzhledem k žánru precizní a nezjednodušený vhled do myšlení dospívající dívky ve světě, kde má větší váhu zajímavý profil na sociálních sítích než reálný život. Facebook už nikdo nepoužívá, v kurzu je Instagram a Snapchat.

Film získal několik ocenění a byl vyhlášen za jeden z nejlepších filmů roku 2018.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=y8lFgF_IjPw

Po skončení filmu budeme mluvit o tématech jako jsou sociální média, Youtube, jak se kvůli nim teenageři mění a jakou mají filmy zodpovědnost, když zobrazují mladé dívky.

Diskuze bude v angličtině, ale bude zde i překladatel pro Ty z Vás, kteří nehovoří anglicky. Film bude promítán s českými titulky. Vstup je zdarma. Těšíme se na Vás!
———————————————————————————-
For english speakers:
ICM Slaný and Kavárna Sezóna is joining forces to present a monthly film club, where we will screen interesting and thought provoking films. The leader of the film club is Dóra, a volunteer at ICM Slaný from Hungary who studied film history and film theory at the Eötvös Lóránd University in Budapest and works as a film critic.

The first film will be the Eighth grade directed by Bo Burnham, a satirical comedy-drama about a young girl, the introverted Kayla.
This film about growing up from a child to a teenager offers a real look inside a teenage thinking in the world where the cool profile on a social sites has bigger power than the real life.

Eighth grade won multiple awards and was claimed to be one of the best films of 2018.

After the film we will talk about topics such as social media and Youtube, how teenegers have changed because of it and about what responsibilities films have when they are portraying young girls.

The discussion will be in English but translation is provided. The admission is free. We looking forward to see you!!

Žádné Komentáře

Okomentovat