Druhý ročník Fest!valu l!teratury se pomalu rozeznívá

10 Led Druhý ročník Fest!valu l!teratury se pomalu rozeznívá

 

Po deseti letech je zde opět rok zakončený číslem 4 – tedy rok hudby. Fest!val l!teratury se na tuto linku dramaturgicky zaměřil a chce vám letos dát ochutnat spojení hudby a textu a přivézt do Slaného osobnosti, které okouzlujícím způsobem vládnou slovem.

 

 

Na co lákáme?

Pozvání k účasti přijali textaři, pro které slovo není jen vatou k vycpání líbivé melodie. Zakládající člen skupiny Chaozz a Prago Union – Kato bude mít v rámci FL!2014 autorské čtení svých textů. Martin Evžen Kyšperský zahraje s kapelou Květy a hudbu proloží čtením svých snů, které si zapisuje na blog. Slovo ožije i formou divadelní a to díky Lukáši Hejlíkovi a jeho souboru Listování. Vrcholem pak bude prvomájová hudební hypnóza pod taktovkou básnivých a melancholických Bratrů Orffů, kteří v loňském roce představili album Šero, a Tara Fuki – dvou violoncellistek a zpěvaček textujících převážně v polském jazyce. Na závěr festivalu ani letos nebude chybět Noc poesie, která tentokrát představí současné básníky a textaře z různých koutů republiky.

 

Jak bude vypadat soutěž

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že hudba se prolne letos i do zadání soutěže. Úkolem soutěžících bude vytvořit písňový text pro jakýkoli hudební žánr. Porota složená z textařů a hudebníků napříč různými hudebními směry vybere nejlepší kousky a vítězný text bude zhudebněn a tím pádem přímo během festivalu oživen. 

 

Jak nepřijít o FL!2014

Festival i soutěž budou probíhat opět od začátku března do konce června 2014. Lístky na jednotlivé akce si budete moci od února zakoupit v předprodeji v Informačním centru pro mládež ve Slaném. K dispozici bude také permanentka na všechny akce, kterou nabídneme za zvýhodněnou cenu. Pro aktuální informace o koncertech, čteních nebo soutěži sledujte na www.facebook.com/FestivalLiteratury nebo také na webu icmslany.cz. Jistě po procházce městem brzy neminete ani plakáty s přehledem všech akcí.

 

Doufáme, že jsme Vás na jarní literárně-hudební explozi příjemně naladili! 

 

 

 

Žádné Komentáře

Okomentovat