Tablet pro Boženku dorazil na místo určení

20 Kvě Tablet pro Boženku dorazil na místo určení

Neexistuje lepší poděkování než spokojený dětský smích. Díky návštěvníkům akce Rekord pro zdraví jsme smích přinesli i do domu milých rodičů malé Boženky postižené spinální muskulární atrofií.

 

 Proč právě tablet?

Když jsme na charitativním divadelním představení střádali peníze na tablet, vyslechli jsme si nejen podporu, ale i výtky. Někteří nerozuměli tomu, proč by měl právě tablet ulehčit Božence život. Pro Boženku totiž není tento přístroj něco, co jí přinese nadbytečný komfort. Je to cenná kompenzační pomůcka. Boženka neudrží v ruce hračky tak jako ostatní děti. Nemůže si ani prolistovat knížku. Po konzultaci s odborníky i s rodiči Boženky jsme se domluvili, že tablet bude ta nejlepší pomůcka, která jí pomůže se rozvíjet a ulehčí jí poznávání okolního světa.

 

Spokojená rodina

Kdo by čekal, že přijede do utrápené rodiny a depresivního nemocného prostředí, ten by se šeredně zmýlil. Oba rodiče, Boženka i její bratříček Bořek jsou fajn parta, která ví, jak dobře společně fungovat. Boženka je veselá holčička, která s námi a s maminkou poseděla a vyprávěly nám, kam chodí do okolí na procházky a kam se chystají na výlet. Nyní mají možnost odjet s oběma dětmi na konferenci do USA. Konference bude zaměřená právě na spinální muskulární atrofii. Sdílení poznatků může posunout léčbu dopředu a výrazně ulehčit život takto postiženým rodinám. Velmi významné také je, že rodina může přivézt z konference do ČR cenné informace.

 

Poprvé a rozhodně ne naposledy

My jsme svou misi splnili úspěšně. Přijeli jsme a tablet jsme předali. Boženka se hned ujala rozbalování a prozkoumávala, jaké má přístroj možnosti. Ipad Air je vhodným kouskem, jelikož je hodně výkonný a zároveň lehký. Holčička ho bude moci bez problémů používat. Než se ale do toho pustí naplno, je potřeba přístroj nastavit a vše potřebné do něj nainstalovat. Rodiče ale už s Boženkou pospíchali na akupunkturu, a tak na nastavení nebyl čas. Dostali jsme od nich pozvání na další výbornou kávu, při které nám povyprávějí o jejich poznatcích z USA a Boženka nám ukáže, jak se s tabletem sžila. A my už se na ně zase moc těšíme! Boženka je totiž opravdu výjimečná holčička.

Žádné Komentáře

Okomentovat