Jak na životopis

29 Říj Jak na životopis

Životopis je jednou z nejdůležitějších věcí uchazeče o zaměstnání. Nejde ovšem jen o všemi zaměstnavateli vyžadovanou formalitu, je to především vizitka. Poradíme vám, jak si vytvořit kvalitní CV.

  1. základem jsou kontaktní informace (celé jméno, datum narození, bydliště, email, telefonní číslo)
  2. dalším bodem je dosažené vzdělání, které se uvádí od toho posledního, tzn.začneme nejvyšším vysokoškolským titulem a pokračujeme až k střední škole (uvádíme roky studia, název školy a oboru)
  3. pracovní zkušenosti uveď alespoň za posledních deset let (společnost,pracovní pozice a její stručný popis)
  4. další dovednosti jako je například práce na PC, psaní všemi deseti, programy, jazykové schopnosti a jejich úroveň atd.
  5. určitě do životopisu uveď i dobrovolnou činnost, či mimopracovní aktivity a projekty

 

Pokud přiložíš i fotografii, bude to perfektní. Při procesu ucházení se o zaměstnání je nepsanou podmínkou i motivační dopis. Někteří zaměstnavatelé  ho přímo vyžadují, někteří ne, ale jeho zasláním určitě nic nepokazíš. Není dobré mít jen jeden univerzální dopis. Vytvářej vždy originální pro každou pozici, o kterou se ucházíš a adresuj ho konkrétní osobě. Na samém začátku bys měl/a zmínit danou pozici a vyjádřit se k tomu, jak se celková image společnosti ztotožňuje s tvým životem. Slušně upozorni na to, že tvé zkušenosti a schopnosti plně odpovídají všem požadavkům. Vyjádři se také k tomu, co očekáváš, že od dané pozice získáš, co tě konkrétně zaujalo a čím budeš společnosti přínosem.

Hodně štěstí všem hledajícím!

Žádné Komentáře

Okomentovat