Dlouhodobé stáže v Německu – možnost pro mladé nezaměstnané z celé EU

20 Srp Dlouhodobé stáže v Německu – možnost pro mladé nezaměstnané z celé EU

Je vám mezi 18 a 35 lety a nemůžete najít práci? A nevadilo by vám za zkušenostmi a uplatněním vycestovat na pár let třeba do Německa? Pak je tu pro vás nabídka německého úřadu práce, který umožňuje pracovně-vzdělávací stáže v německých firmách!

Kriteria způsobilosti pro podporu:

  • je vám mezi 18 a 35 lety
  • jste občanem členského státu EU, EHP či Švýcarska
  • v minulosti jste neabsolvoval/a jiné odborné vzdělávání formou stáže ve firmě
  • jste schopni si samostatně zorganizovat svůj každodenní život v cizí zemi
  • jste otevření, spolehliví, přizpůsobiví jiné kultuře
  • máte zájem o Německo
  • máte řádně dokončenou školní docházku
  • základní znalost němčiny je výhodou

Co vás čeká, když se do programu zapojíte:

  • přípravný kurz němčiny ve vaší domovské zemi
  • příspěvek na cestu a náklady na stěhování
  • jazykový kurz v Německu v rámci přípravy na stáž
  • finanční podpora nad rámec stážovného
  • poradenství ve školní i pracovní oblasti

Více informací se dozvíte na www.thejobofmylife.de

Zdroj: eurodesk.cz

Žádné Komentáře

Okomentovat