Svědkem svatby

25 Srp Svědkem svatby

Svatba z pohledu hosta – na co nezapomenout, co mít s sebou, co dělat v den D

Nacházíme se zrovna v ročním období, které je známo pro „krásné počasí“, motýly, květiny, duhu, teplé barvy ve foťáku a především lásku. Ano, významnou roli v tom hraje fakt, že je léto od začátku až do konce přecpané svatbami zamilovaných párů. Já jsem měla letos šanci se jedné nádherné a originální svatby účastnit jako svědkyně a družička v jednom. Díky tomu teď už vím, co jsem zařídila správně, na co jsem zapomněla, co jsem nikdy ani nevěděla, a co všechno byste měli zařídit vy, kdybyste měli kamarády, kteří se rozhodli vzít:

Určitě na něco zapomenete

Je pravidlem, že když se na něco hodně těšíte a připravujete, vždycky vám něco unikne. Já jsem například po svém proslovu úplně zapomněla na přípitek. Vůbec jsem nevěděla, že bych měla oznamovat první tanec a podobné aktivity, neseznamovala jsem se s ženichovou rodinou (nevěstinu znám), ani jsem doma nevymyslela program, který by svatební hostinu doprovázel (s tím mi ale naštěstí pak pomohl fotograf, takže jsme nějaké hry hráli).

Pro všechny případy s sebou vezměte…

Modrý podvazek. Jestliže má nevěsta slíbený podvazek od nějaké kamarádky a má ho dostat až ve svatební den, kupte jeden do zásoby a vezměte ho s sebou pro případ, že ta její kamarádka zapomene. Přesně to se totiž stalo nám. Kromě toho je určitě dobrý nápad vzít s sebou deštníky. Na kamarádčině svatbě pršelo jako z konve, a to zrovna ve chvíli, kdy jsme se fotili. Ne, že by nás deštníky nějak zachránily, každopádně později se hodily (a jsou s nimi hezké fotky). Další věc, kterou byste rozhodně neměli nechat doma, je nějaké oblečení „na potom“ a pohodlné boty. A jestliže máte pro nevěstu a ženicha připravené nějaké video, zjistěte si předem, zda bude kde ho přehrát. To samé platí pro hudbu.

V den svatby

Mějte u sebe svou i nevěstinu/ženichovu občanku. Hlídejte jejich snubní prsteny. Noste nevěstin parfém, starejte se jí o šaty, o účes, nehty, make-up … Připravte si pečlivě proslov. A nezapomeňte si všechno pořádně užít!

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat