Jak být aktivním občanem?

27 Říj Jak být aktivním občanem?

Každý z nás už určitě někdy přemýšlel o tom, jak něco změnit. A možná nás už i napadlo, že to je celkem nemožné. Ne tak úplně. Třeba taková Evropská občanská iniciativa umožňuje každému vyjádřit svůj názor. A pokud nasbíráš milion podpisů alespoň ze sedmi členských států, je tu rozhodně velká šance na úspěch. A kde jinde hledat podporu pro své nápady než v Íčku!

A když nemáš vyloženě nápad evropského rozsahu, ale chceš se zapojit? Zajímavou možností může být dobrovolnictví. Podíváš se do zahraničí, vyzkoušíš si spoustu zajímavých aktivit, zapojíš se do každodenního života v cizí zemi, vytvoříš si kontakty a přátelství s lidmi z celého světa. A jako bonus? V životopise zaboduješ!

Jak se vlastně můžeš stát dobrovolníkem?

  • návštěva ICM – Navštiv Informační centrum mládeže ve tvém okolí a informuj se.  Pokud si nevybereš z jejich nabídky, určitě tě nasměrují dál. Můžeš dobrovolničit přímo v Íčku, nebo se podívat po zahraničním dobrovolnictví.
  • místní organizace – Co takhle oslovit dům pro seniory, dětský domov nebo školku? O dobrovolníky je tam většinou velký zájem.
  • národní a nadnárodní organizace – Můžeš oslovit například UNICEFADRAAmnesty International nebo Greenpeace.

Tak neváhej a začni třeba právě v ICM Slaný.

Žádné Komentáře

Okomentovat