INFOLISTY

16 Dub INFOLISTY

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Právo na zapomnění. Jinak též právo být zapomenut. V poslední době tolik diskutované ukládání, skladování a distribuce osobních údajů je popsáno v obecném nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Kromě jiného umožňuje uživatelům žádat po zpracovatelích výmaz osobních údajů. Této možnosti se však týkají určitá omezení. Zajímavý článek najdete ZDE.

Zajímáte se o ekologii a baví vás práce s dětmi? Přihlaste se na projekt EVS, který realizuje Občanské sdružení Kvas. Volná jsou dvě místa.
Zajímáte se o udržitelný způsob života,ekologii a baví vás zahradničení? Je vám 18-30 let? Pak se neváhejte přihlásit na dlouhodobou EVSku do Itálie. Bude to stát za to!  Deadline: 13. 4. 2018.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce (DZS) vyhlašuje výběrové řízení na místo: lektor/lektorka českého jazyka a literatury. Lektor/ka bude od akademického roku 2018/2019 působit na lektorátučeského jazyka a literatury na univerzitě Beijing Foreign Studies University v Pekingu.
Zajímavé tipy na levnou leteckou dopravu najdete ZDE.
Všimli jste si? Ministerstvo zahraničních věcí připravilo pro výroční rok 2018 cyklus článků představující historické dokumenty a fotografie spojené zejména se 100 lety od vzniku samostatného Československa a 50 lety od Pražského jara a následných událostí. Více informací najdete ZDE.
Za pár dní budou rodiče zapisovat své děti do prvních ročníků základních škol. Zápisy potrvají od 1. do 30. dubna. Z původního lednového termínu byly zápisy přesunuty na duben v souladu s novelou školského zákona už v roce 2017. Podle odhadů ministerstva školství by mělo do 1. ročníků základních škol nastoupit přes 108 tisíc dětí.
V nejbližších letech půjdou na ochranu životního prostředí miliardy korun z národních zdrojů. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR představilo tzv. rámec Národního programu Životní prostředí na příští tři roky. 
Studujete obor zaměřený na administrativu a chcete vyjet na praktickou stáž? Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) aktuálně hledá vhodné kandidáty/ky! Budete jedním/nou z nich?
Skvělý plán na léto. Máte ho? Pokud stále tápete, máme pro vás nabídku krátkodobého EVS projektu v Srbsku. Místo: Mala Remeta, Srbsko  Termín: 1. 7. 2018 – 15. 7. 2018, Uzávěrka přihlášek: 13. 4. 2018, Přihlašovací formulář zde.
Ministerstvo průmyslu a obchodu oceňuje inspirativní projekty, které dávají druhotným surovinám další šanci. Cílem soutěže je hledat nové cesty k šetrnému nakládání se zdroji a jejich opětovnému využívání. Přihlášky do soutěže do 20. dubna 2018!
Žádné Komentáře

Okomentovat