Společně to překonáme

18 Úno Společně to překonáme

Chcete se stát rekordmany a zároveň tím přispět ke zkvalitnění života člověka, který neměl to štěstí se narodit zdravý? Vše můžete spojit na akci, která v dubnu pohltí celé město. Pořádáme Rekord pro zdraví a chceme, aby se dobře bavila celá vaše rodina. Tuto charitativní akci podporuje i Informační centrum pro mládež Slaný.

 

Dáme to?

6.4. 2014 ve 14:30 začne ve Slaném akce zaměřená na podporu rodinného života a zdravého životního stylu – Rekord pro zdraví. A rekord (s krycím názvem „Kočárkiáda“), který jsme si dali za cíl překonat, spočívá ve shromáždění co největšího počtu rodičů s kočárky během jedné hodiny na trase jedné míle. Náš počin zaznamená komisař z agentury Dobrý den a výsledek se zapíše do České knihy rekordů. Počítat se bude vždy jeden rodič s jedním kočárkem, ve kterém je dítě. Naše trasa začne na Masarykově náměstí a povede přes centrum na Háje a zpět. Každý dostane při zápisu rekordu číslo, které bude slosovatelné, díky čemuž mohou někteří dojít nečekané satisfakce v podobě kosmetiky, poukázky na manikúru nebo do kadeřnictví, poukázek na oblečení nebo na koupi hraček v e-shopu. Nyní je držitelem tohoto rekordu město Olomouc s 231 kočárky. Slaný je sice podstatně menší než Olomouc, ale věříme, že jsou si zde lidi k sobě blíž a proto krátkou procházkou nepohrdnou, o to víc, pokud je vše pro dobrou věc!

 

Doprovodné akce a reakce

Na celý den je pro návštěvníky připraven bohatý program. Slánské Infocentrum uskuteční speciální edici procházek, na náměstí budou probíhat výtvarné workshopy pro děti i dospělé pod záštitou Ateliéru Hliněnka z DDM Ostrov. Pedagogové z Ostrova zajistí také venkovní hry a soutěže a k využití bude i skákací hrad. Důležitou součástí bude také hudba a divadlo. Pro děti budou na náměstí dvě divadelní představení souboru Mimotaurus. A pro všechny věkové kategorie na náměstí zahrají dva hudebníci – Voxel a Pokáč. Nechceme, aby se v tento den kdokoli nudil. Na všechny akce bude samozřejmě vstup zdarma.

 

Pomozte druhým tím, že se budete dobře bavit

Na večer jsme připravili pro dospělé speciální událost. V Dividýlku zahraje divadelní soubor Idiot představení Kdo je tady autor?, a to bez nároku na honorář. Peníze, za které si koupíte lístek, poputují totiž na charitativní účely. Rozhodli jsme se ve spolupráci s Kolpingovou rodinou Smečno o.s. z výtěžku podpořit děti, které trpí spinální muskulární atrofií a kvůli časné tracheostomii a ochabování svalů nemohou téměř vůbec komunikovat se světem, potřebují nepřetržitou péči a nedožívají se dospělosti. Za vybrané peníze koupíme například iPad s vhodným držákem jako výchovně-vzdělávací pomůcku holčičce Božence z Prahy, která trptí druhým nejtěžším stupněm této nemoci. I vy tak můžete vyjádřit podporu rodinám, kterým se narodí těžce nemocné dítě.

 

Stojíme o Vaši podporu

Celým happeningem na náměstí nás provede moderátor Honza Lukavský z radia Relax, takže o akci na tomto rádiu pravděpodobně také ještě uslyšíte. Velice si vážíme, že akci pořádanou Domem dětí a mládeže Ostrov zaštítí pan místostarosta Mgr. Martin Hrabánek a že se pro tuto příležitost spojilo mnoho slánských neziskových organizací, malých i významných podnikatelů, kulturních osobností a že společně můžeme náš záměr realizovat. Cílem je se sejít, užít si den plný zábavy s celou rodinou a uvědomit si, že bez ní by to nešlo. Bude nám ctí, pokud se rozhodnete přijít a podpořit ty, kteří to skutečně potřebují i sami sebe navzájem! A ten rekord? Ten společně překonáme, ne?

 

Klub přátel DDM Ostrov

organizátor Rekordu pro zdraví

 

Žádné Komentáře

Okomentovat