Výměnná dovolená

29 Říj Výměnná dovolená

Asi pro každého, kdo rád cestuje, jsou důležité cenové relace. Existuje mnoho zajímavých míst po celém světě, která jsou lákavá, ale takový koníček je dost finančně náročný. Existuje však atraktivní možnost, jak takové náklady o něco snížit. Řeč je o tzv. „výměnné dovolené“ (home exchange).

Princip takové výměny spočívá v tom, že vy poskytnete svůj dům někomu, kdo má zájem pobýt v lokalitě vašeho bydliště, on zase na oplátku umožní vám využít jeho příbytek. Nemusí se však jednat pouze o výměny v rámci ČR, díky celosvětové síti zaregistrovaných zájemců můžete odcestovat prakticky kamkoli. Ať už vás láká strávit Silvestr v Paříži či Madridu, nebo se vám líbí představa domku na pláži na Seychelách, stačí se jen zaregistrovat a čekat.

Někdy je ale poměrně složité naplánovat dovolenou ve stejný termín jako zájemce o váš dům. V takovém případě můžete zkusit další projekt, kterému se říká „couchsurfing“. Členové této sítě nabízejí lůžko k přespání ve svém domě zcela zdarma. A jelikož jsou většinou v domě přítomni také, často ve svém normálním denním režimu, můžete tak poznat každodenní chod mnoha zemí a měst. Většina lidí nabízejících couchsurfing jsou navíc ochotní provést svého hosta po městě a ukázat mu tak místa, která by sám pravděpodobně nenavštívil. Pro vás je to možnost navázat mezikulturní přátelství, využívat svých gaučů potom můžete i roky. 🙂

Žádné Komentáře

Okomentovat