Výměna mládeže „WORK IT OUT“ – co o ní řekli účastníci? (v češtině)

16 Říj Výměna mládeže „WORK IT OUT“ – co o ní řekli účastníci? (v češtině)

Mládí je ta doba v životě, kdy si člověk hledá své místo a učí se rozumět sám sobě. Výměna mládeže „WORK IT OUT“ byla právě o tom. Přes aktivity o temperamentu účastníci reflektovali vlastní povahy a zkoumali, jaké typy zaměstnání by jim vyhovovaly. Odpolední bloky patřily diskuzím o diskriminaci na pracovišti. A nakonec vybraní účastníci sdíleli své nově nabité vědomosti na školách ve svých domovinách. A co o projektu řekli jeho účastníci?

 

Joan Toledano Peris (Španělsko) Tohle byla ta, jestli ne nejlepší, rozhodně jedna z nejlepších zkušeností v mém životě: pomohlo mi to lépe pochopit svět i sebe samého. Bylo mi ctí potkat se s lidmi z jiných zemí, analyzovat s nimi každodenní problémy, probírat všechny možné věci, dozvědět se toho víc o diskriminaci a jak jí vyřešit. Nejdůležitější z těchto zkušeností pro mě bylo žít s tak úžasnou skupinou lidí. To je to, co nikdy nezapomenu a byl bych šťastný, kdyby každý mohl prožít takovouhle zkušenost alespoň jednou za život.

 

 Kostis Flevaris (Řecko) Je těžké popsat tuto zkušenost v několika větách, jelikož kombinovala téměř vše, co je v životě cenné, od učení se a spolupráce k přátelství a skvěle strávenému času. Tato výměna mě naučila spoustu věcí, předně že je důležité, aby každý občas vystoupil ze své komfortní zóny a že mezi lidmi neexistují žádné skutečné překážky, ačkoli mají jinou národnost nebo mluví jiným jazykem. Atmosféra ve skupině byla úžasná a to především kvůli úžasným lidem, protože je zapotřebí úžasných lidí, aby byli schopni vytvořit tak skvělou atmosféru. Bylo mi ctí se účastnit a upřímně bych se nejraději vrátil zpátky v čase a “Work it Out” zase ještě jednou!

Jára Grulich (Česká republika) Tato výměna mládeže mi umožnila poznat mnoho skvělých lidí. Lidí, které bych jinak nepotkal, lidí, kteří změnili můj pohled na svět svými myšlenkami, lidí, kteří mě naučili jak být sám sebou, lidí, které nikdy v životě nezapomenu. Všichni jsme prožili nové věci a strávili spoustu času jak přemýšlením, tak diskuzemi a sdílením našich životních příběhů. Spoustu z nás našlo pomoc a podporu během hlubokých, smysluplných konverzací, během kterých i mnoho z našich vnitřních strachů vyvstalo na světlo dne. Naučili jsme se hodně o sobě navzájem, o svých osobnostech, o diskriminaci, o našich zemích a o životě – a za to bych VÁM VŠEM strašně rád poděkoval!

Κώστας Μπαλαμάτσιας = Kostas Balamatsias (Řecko) Byla to nová cesta, na které se cesty všech z nás navzájem propojily. Dvacet šest lidí z evropských zemí na horské dráze! Poznal jsem skvělé lidi, se kterými jsme si nastavili cíle a dosáhli jich. Posunuli jsme se mimo svou komfortní zónu a zapomněli jsme na stereotypy, zatímco jsme se naučili jak můžeme přispět k tomu, abychom omezili různé druhy diskriminace. Sdíleli jsme své vnitřní světy, myšlenky a nápady, naše sny pod stejnou střechou. Staly jsme se něčím víc, než jen přáteli. Když se mě zeptáte čím, odpovím, že teď jsme rodinou! Proto byste to měli zkusit taky, vzít příležitost za pačesy a vyrazit za novým dobrodružstvím s Erasmus+ výměnou mládeže!

Martina Hejduková (Česká republika) Já budu celkem stručná, protože všechno důležité už bylo napsáno. 🤗Zajímavá témata, obohacující diskuze, zábavné hry, perfektní atmosféra, útulné ubytování, klidné místo, přátelští a suproví organizátoři, různé kultury a ti nejmilejší lidé na tomhle světě, kteří jsou pro mě jako rodina – všechno tohle dohromady vytvořilo těch nejspíš nejkrásnějších devět dnů mého života. Přála bych si, abych se mohla vrátit zpět v čase a prožít tuhle výměnu mládeže alespoň ještě jednou! ♥️

Valle Gromaz (Španělsko) No, co říct! Byla to nezapomenutelná zkušenost, během které jsme poznali nové kultury z několika zemí, kde jsme se cítili vítáni a kde jsme vyjádřili naše emoce a pocity, našli jsme skvělé kamarády, nebo spíš rodinu. Díky za všechno!

❤️

 

Pokud máš také zájem účastnit se projektu výměny mládeže, obrať se na pracovníky ICM pro více informací.

Organizátor:

Česká republika: DDM OSTROV Slaný – ICM Slaný

Partneři projektu:

Španělsko: IDEA Alzira – Ayuntamiento de Alzira

Řecko: E.NO Greece 

Žádné Komentáře

Okomentovat