Íčko v čase korony

15 Dub Íčko v čase korony

Pandemie COVID-19 nás zasáhla všechny. Nejenže jsme museli zrušit spoustu plánů v Čechách, ale naši dobrovolníci z Itálie a Španělska navíc s hrůzou sledují, co se děje v jejich rodných zemích, kde mají rodiny a všechny své blízké. Vzali jsme si chvilku na to, abychom se nadechli, oklepali se – a vytvořili nový plán! Rozhodli jsme se, že nám korona nebude diktovat život a nezastaví nás od práce, kterou děláme tak rádi. Takže jedeme dál a jsme kreativnější než kdy předtím (protože kreativitu teď člověk potřebuje, aby si dokázal vytvořit celou realitu podle nových podmínek). A na čem teď tedy pracujeme a co připravujeme?

  • Solidární projekt – 12-ti měsíční projekt s mladými dobrovolníky ze Slaného, ve kterém se zaměříme na přírodu na Slánsku, prozkoumáme, co se děje s recyklovatelným odpadem po jeho vyhození do kontejnerů, budeme se bavit o nedostatku vody a zasadíme nějaké stromky, vytvoříme spoustu online materiálů a ještě více akcí s lidmi – seniory, dětmi, studenty, rodiči … A to hned jak to bude bezpečné.
  • Příběhy z časů korony – rozjeli jsme sběr příběhů běžných lidí ze všech koutů světa – jak tráví pandemii třeba v Itálii, Španělsku, Mexiku nebo Austrálii? Brzy začneme sdílet videa na našem Facebooku i Youtube kanálu.
  • Jazykové lekce online zdarma – většina našich konverzačních klubů běží online! Můžete si s námi tedy procvičovat angličtinu, španělštinu i přípravu k maturitě z angličtiny. A to všechno zdarma, jako vždycky.
  • Videa z našich akcí – v posledních měsících jsme se pořádně otáčeli při workshopech na školách, tak teď zpracováváme video materiály, které máme a brzy vykopneme dvě videa – z workshopů vlastní jedinečnosti a z živé knihovny. Ve videích uvidíte hlavně vyjádření účastníků těchto akcí – co si o nich myslí oni?
  • Minutky o nenásilné komunikaci – protože teď máme čas, můžeme se věnovat i seberozvoji. Každý týden ve čtvrtek publikujeme nové video s komunikačními technikami a návody, jak se vyjadřovat a chápat druhé lépe.

.

A do toho samozřejmě pokračujeme v interních aktivitách, jako jsou školení jemných dovedností pro naše dobrovolníky, schůzky týmu online a/nebo v maskách, seberozvojových aktivitách a stále vymýšlíme, co dalšího můžeme ještě dělat. Brzy také začneme shánět nové dobrovolníky na projekt, který nám byl schválen z únorového kola Evropských sborů solidarity! Takže u nás se nenudíme. Napadá vás, co dalšího bychom mohli vytvořit? Tak nám napište, jsme otevření, flexibilní a ze spolupráce máme radost!

Prozatím Vám přejeme hodně zdraví a pokud možno i klidu a brzy se uvidíme (alespoň on-line)!

Váš tým ICM

 

Žádné Komentáře

Okomentovat