Svačiny (ne)jen do školy (BACK TO SCHOOL)

25 Srp Svačiny (ne)jen do školy (BACK TO SCHOOL)

Škola je za dveřmi (pro některé totiž začíná už 1. září) a prázdninové přejídání zmrzlinou je u konce. Místo toho zase nastává čas jídelen, menz a sáčkových svačin. Nicméně takové jídlo může být někdy nudné, nevýživné nebo nedostačující. V případě ovoce se také může rychle zkazit. Proto jsem se rozhodla vám představit nějaké svačinové triky a nápady:

1) Banán je velmi oblíbenou svačinou, ale než se ho člověk rozhodne sníst, často je už dávno na kaši. Nedávno se však na internetu objevil box ve tvaru banánu, který vaši svačinu ochrání před nárazy. Podle mě je ale stejně dobrý jakýkoliv box na svačinu. U banánového tvaru se totiž někdy může stát, že se do něj váš jinak tvarovaný banán nevejde.

Obrázek číslo 1

2) Další svačinové ovoce je jablko. Problém ale bývá s jeho velikostí. Nevím, jak vy, ale já nerada strkám nakousnuté jablko zpět do sáčku. A když si ho doma předem nakrájím, často ztrácí svou barvu. Aby se to nestávalo, internet přišel s dobrým nápadem. Stačí jablíčko nakrájet na kousky, pak ho zase sestavit a dát kolem něj gumičku.

Obrázek číslo 2

3) Aby nebylo ovocných problémů málo, přidává se ještě pomeranč. Ten při loupání strašně stříká a kape a člověk má pak od něj ulepené ruce i stůl. Chytrý způsob, jak pomeranč nakrájet, abyste se zbavili tohoto problému:

Obrázek číslo 3

4) Pokud ráno vstáváte brzy a nestíháte kvůli tomu snídani, není nic lehčího, než si nějakou zabalit na cestu. Já mám nejraději proteinové lívanečky (banán, ovesné vločky, vejce, protein, flavdrops) či nevařenou ovesnou kaši (základ: ovesné vločky, chia semínka, sladidlo, ovoce, mléko, jogurt). Dobrý je také čistý bílý jogurt s ovocem.

5) Mojí oblíbenou svačinou do školy jsou saláty. Ty není nutno ohřát a dlouho vydrží. Navíc existuje mnoho druhů salátů a fantazii se pří jejich výrobě meze nekladou. Těstoviny, kuskus, olivový olej, jogurt, tofu, šmakoun, olivy…

6) Pokud už ale máte dost salátů, můžete se školním obědem/svačinou experimentovat. Co takhle udělat si nějaký dobrý wrap či homemade mini pizzu? Originálním a chutným jídlem mohou být i italské fornetti či turecký börek.

7) Poslední dobou bývají oblíbené obědy z trouby. Vytvořte jednoduché mini quiche z vejce, zeleniny a koření. Nebo zkuste špagetový cupcake (špagety, vejce, omáčka, sýr…).

8) Pokud zapomínáte doma jídlo, nebo často zůstáváte někde déle, je dobré s sebou nosit oříšky či proteinovou tyčinku. V případě hladu tak můžete sáhnout po zdravé a dobré alternativě a nemusíte utrácet za Fast Food nebo hladovět úplně.

9) Důležitým doplňkem stravy je voda. Existuje mnoho míst, kde si můžete vodu koupit, ale lepší je mít vlastní láhev (a nekupovat tak plastové lahve pořád dokola). Do ní si pak v průběhu dne můžete neustále vodu doplňovat (ve školách bývá pitná voda) a dodržovat tak pitný režim. A pokud nemáte rádi čistou vodu, můžete si doma tvořit ovocné drinky (ovoce do vody :D).

drinks school

10) Další věci, které se vám ke svačinám mohou hodit jsou boxy na svačiny (dají se vyrobit i pěkné DIY boxy, ale ty netěsní), zavařovací sklenice na ovoce, ovesnou kaši apod., box s přepážkami na různá jídla, termoska na pití i jídlo, bag na celou svačinu apod. 🙂 Čím estetičtější, tím víc se člověk na sváču těší.

Ať už si ale dáte cokoliv, hlavně si něco dejte 🙂

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat