Program kina v prosinci

15 Pro Program kina v prosinci

 

Pocity vánoční atmosféry vám může hned na začátku měsíce navodit pohádka Anděl páně 2. V tomto pokračování úspěšného filmu se opět setkáte s andělem Petronelem i čertem Uriášem a společně s nimi se vydáte na zábavnou cestu po zemi. První dny měsíce (1. a 2. prosince) vám kino také nabídne snímek Tři generace, který vypráví o tom, jak se tři lidé snaží vyrovnat se změnou pohlaví, kterou podstupuje nemladší z nich.obrazek-1

V pondělí 5. prosince bude promítán film Americká idyla, jenž je režijním debutem Ewana McGregora. Natočen je podle stejnojmenné knihy spisovatele Philipa Rotha, za kterou dostal v roce 1998 Pulitzerovu cenu. Velice zajímavě a slibně vypadá také drama Noční zvířata popisující příběh kurátorky galerie Susan, která, ačkoliv má všechno, co kdy chtěla, se cítí prázdná. A jejího bývalého manžela, který se rozhodl vykonat neobvyklou pomstu skrze románový rukopis. Příběh prvního černošského klauna Monsieur Chocolat si vás získá 7. prosince od 19:30. Hlavním lákadlem filmu může být i Omar Sy, známý především z filmu Nedotknutelní.

Noční zvířata

Noční zvířata

Děti by mohl potěšit animák Trollové plný hudby, tance, zpěvu a zvláštních postaviček. Později v měsíci se mohou nadchnout i při akci Vánoční pásmo pro děti, kdy bude v kině promítáno několik krátkých vánočních pohádek, např. Vánoční sen, Měsíční pohádka, Žertíkem s čertíkem či Dva mrazíci. Nově zdigitalizované Tři oříšky pro popelku budou projektovány krátce před Štědrým dnem.

obrazek-3

Asi nejvíce očekávaný film tohoto měsíce, Rogue One: Star Wars Story, bude připraven k projekci 15. prosince (až do 17.12.). Natěšení byste měli být především na Darth Vadera, který se tam objeví.

obrazek4

Prosinec každoročně nabízí také nutnou dávku svátečně laděných filmů. Letos se můžete těšit na dvě komedie. Fanoušci těch méně tradičních a více sprostých a nechutných by si neměli nechat ujít tu s názvem Santa je pořád úchyl, ve které se opět (jako v první dílu) setkáme s kriminálníkem Williem a buclatým Thurmanem. Za méně tradiční se dá jistě považovat i snímek Pařba o Vánocích, kde hraje například Jennifer Aniston, Olivia Munn nebo T.J. Miller.

obrazek-5

A diváky opět čeká také nějaká ta klasika, tentokrát opera Tři tenoři – Vánoční koncert a balet Louskáček.

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat