Nezaplatíš? Nejedeš!

04 Lis Nezaplatíš? Nejedeš!

Dokument. Reálné záběry točené skrytou kamerou oběma tvůrkyněmi převlečenými za doprovod vašich babiček a dědečků na předváděcích akcích v českých a moravských vesnicích. Rozhovory se seniory, kteří se stali oběťmi ziskuchtivých obchodníků. Názory odborníků, psycholožky a právníka. Film točený pro seniory, kteří se na to možná bojí podívat, protože se sami účastní podobných akcí. Film, který není natočen pro jejich zesměšnění ale pro jejich obranu. Je dost možné, že i váš prarodič splácí horentní sumy za něco, co si musel koupit, jinak by ho nepustili do autobusu na cestu domů a vy o tom nevíte. 

 

Nedovolte, aby vaši prarodiče byli snadno manipulovatelnou kořistí a podívejte se společně, co skutečně stojí to, když chcete jet na výlet a dostat oběd zdarma. Všichni známe ty letáky lákající na celodenní výlet, milou společnost, ochutnávky a dárky…  A víte, jak tato akce probíhá ve skutečnosti? Čemu jsou účastníci vystaveni, aby dostali zdarma sadu nožů nebo domácí tonometr?

12.11. 2013 bude v Městském kině ve Slaném promítán film Šmejdi. Pouze od 17. Hodin. 

Vstupné : 70 Kč, senioři nad 65 let vstup zdarma !!

Vezměte svojí babičku a dědu do kina, ať vědí, že s vámi můžou mluvit, pokud to někdy zažili. Že je možné se dovolat pomoci, když jim někdo cizí vyhrožuje exekucí, pokud nezaplatí to, co si koupili pod výhrůžkami, agresivním nátlakem a vědomě mířenou manipulací. Zjistěte, jak jim pomoci říci ne.

Pod tímto dílem se podepsaly režisérka Silvie Dymáková a spoluautorka, psycholožka Romana Mázlová. Dokázaly tímto filmem upozornit veřejnost na problém, hnijící pod povrchem.  Spustili spolu s premiérou dokumentu Petici proti šmejdům. Česká obchodní inspekce výrazně zvýšila pokuty za takové jednání a hlavně seniorů na podobných akcích ubylo. 

Nenechte tedy své prarodiče v domnění, že takové jednání je v pořádku.

/Mon/

 

Žádné Komentáře

Okomentovat