Češi propadli on-line darování

09 Úno Češi propadli on-line darování

VIA CAFÉ INFORMUJE:

Češi nejčastěji darují v úterý mezi devátou a desátou hodinou ráno. To je jedna z mnoha zajímavostí, které lze vyčíst z dat služby Darujme.cz, kterou provozujeme už šest let. Průměrný on-line dar loni činil 665 korun a den, kdy Češi darovali nejvíce peněz, byl 29. listopad. To se Česko poprvé připojilo k mezinárodnímu Dni dárcovství Giving Tuesday.

On-line dárcovství je trend posledních let, roste každým rokem o desítky procent. Rozhodli jsme jej následovat a spustit novou verzi Darujme.cz, která přináší řadu inovací.

Tak například: Kdokoliv si na Darujme.cz může založit takzvanou dárcovskou výzvu pro dobročinný projekt, na který by rád získal peníze. Funguje to tak, že si za pár minut založíte svou on-line výzvu, pošlete odkaz svým kamarádům a známým a požádáte je o dar – třeba v případě, že nechcete narozeninový či vánoční dárek, ale místo toho byste rádi, aby vaši přátelé přispěli na dobročinnost.

Takové výzvy jsou ve světě velmi populární. Jak to celé může fungovat, ukázal v posledních měsících se svou dárcovskou výzvou podnikatel Sanjiv Suri anebo také herec Jakub Kohák, který se svým týmem běžel Velkou kunratickou za dobrou věc.

Zkuste to taky! Partnerem projektu Darujme.cz je Nadace Vodafone Česká republika. Děkujeme za úžasnou podporu a spolupráci.

Jak pomáháme: Český venkov ožívá

V pěti obcích lidé proměnili veřejná prostranství. Hřiště, okrasné stromy a altán, kde se obyvatelé mohou potkávat. Bečice na Táborsku jsou jednou z pěti českých obcích, kde se lidé rozhodli, že svépomocí obnoví veřejné prostranství. V předešlých dvou letech jsme je provázeli společným plánováním, brigádami a podpořili je grantem. Minulé pondělí jsme program Místo, kde žijeme slavnostně zakončili a už chystáme další ročník. Pročtěte si příběhy z programu Místo, kde žijeme na našem Viablogu a projděte si krásnou fotostory na Aktuálně.cz. Děkujeme za podporu firmě NET4GAS a skupině Hornbach. A taky děkujeme těmto lidem na fotce, lidem z jednotlivých projektů, díky kterým je život v Česku zase o něco radostnější.

Granty, uzávěrky, informace

A na závěr přehled praktických aktuálních informací.

  • Program Živá komunita je určený všem, kteří chtějí probudit své okolí s komunitním projektem. Další uzávěrka je 8. března.
  • Můžete se hlásit na námi pořádané Komunitní forum, které se uskuteční na konci dubna v Praze. Téma fora zní: Jak prorazit svou sociální bublinu.
  • Průběžně se můžete hlásit do programu Rychlé granty. Ten je pro ty, kterým vadí nefunkční samospráva a kteří chrání veřejný zájem. Žádat můžete až o 30 000 korun. Další uzávěrka je 2. března.
  • Vyšlo nové číslo filantropického časopisu Umění darovat. Přečíst si jej můžete zde, řadu zajímavých článků najdete také na internetových stránkách Umění darovat.
  • Potřebujete software pro vaši neziskovku? S výraznou slevou jej kolegové a kolegyně ze sesterského Sdružení Via poskytují v rámci programu TechSoup Česká republika.

Zdroj: Nadace Via

Žádné Komentáře

Okomentovat