Otužili jsme kladensko – slánský kolektiv

19 Lis Otužili jsme kladensko – slánský kolektiv

Náš pracovně-sbližovací víkend a jeho nezapomenutelná atmosféra, aneb ať žije Třebíz.
Všichni jsme si alespoň podvědomě vědomi používaného výrazu „teambuilding‘‘. Samozřejmě je to o vzájemném sbližování, o sdílení pokojů, o střídání se v koupelně a o sezení u společného stolu na snídani, oběd a večeři. Ale zas taková hitparáda to taky není. Na druhou stranu musím uznat, že není od věci, řešit pracovní záležitosti právě na neutrální půdě s odlehčenou atmosférou.
První společný večer byl celkem neohrabaný. Proběhly nějaké neoficiální představovačky u večeře, což zapříčinilo můj nedojedený kus kus na talíři. My jako slánské íčko, já a kolegyně Kačka, se už známe, stejně jako s Petrou, vedoucí kladenského íčka a jejími kolegyněmi externistkami Péťou a Anežkou, ale Evža a Patrik nám byli dosud nepředstaveni. Později večer jsme se ale uvolnili a moje připravené ice breakers celkem zabraly. Udělali jsme si psychologický rozbor našich osobností a dozvěděli se na sebe docela dost zajímavého. Vskutku zajímavého. A navíc máme v týmu jen jednoho odvážlivého muže se zelenými vlasy, takže my ženy máme tendenci toho trošku zneužívat. No, jako třeba s těmi povidlo-tvarohovými buchtami, které nám donesl. (Ano, byly dobré.)
Do pracovního tempa, které trvalo nepřetržitě až do nedělního odpoledne, jsme najeli hnedka v sobotu ráno. Snídaně nás nakopla se vrhnout na zdokonalení našich webových stránek pomocí wordpressu. No, i když u kladenského íčka bych to nenazvala jako zdokonalení, ale spíše kompletní překopání. Nicméně pro mě to bylo dost obohacující dopoledne a mám představu o tom, jak náš web budeme do budoucna stylizovat. Jen chci zmínit, že bez technických závad se to taky neobešlo. V našem pracovním salonku vytekla voda ze záchodu, takže nic moc. Pan údržbář, hezky pěkně s českou náturou, se na to chtěl vykašlat hned, ale paní z recepce ho donutila udělat aspoň něco – nalepit papírek na dveře „nepoužívat‘‘. Zbytek dne proběhl v klidné atmosféře, možná maličko rozhořčeně působila naše debata o Remixu, ale to jinak asi nešlo. Remix, často diskutovaná záležitost s nehezkým koncem. Udělali jsme si konkrétní plán. My prostě chceme dělat věci pořádně a efektivně! Kromě regionálního časopisu jsme trošku zavítali do zahraničí, jelikož Pěťa nám něco málo řekla o programu AFS a já si připravila prezentaci na EDS.

IMG_3111
Den návratu byl oddychující. Neříkám, že pracovní tempo ustálo, to vůbec ne. Naopak, museli jsme do poslední tečky vypilovat naše modelové workshopy pro střední školy na téma Mládež a EU a Vzdělávání. Ale jsme připraveni natolik, aby nás ti naši lokální teenageři nevypískali. Takže se na nás můžete těšit, protože to bude stát za to. Za mě to byl přínosný víkend a odjíždím s dobrým pocitem vykonané práce a novými nápady na inovaci našeho supr íčka. Naše spolupráce s Kladnem se taky ještě v budoucnu prohloubí.
Zuzana Nerudová

 

Žádné Komentáře

Okomentovat