INFOlisty

14 Čvn INFOlisty

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Včera slavil rys! Mezinárodní den rysů připadá na 11. června. Letos bude za podpory projektu Interreg Central Europe3Lynx poprvé slaven minimálně v pěti zemích Evropy – České republice, Německu, Rakousku, Itálii a Slovinsku. Rys ostrovid je silně ohrožený druh, chráněný podle národních zákonů a směrnice EU o přírodních stanovištích. Hlavní příčiny ohrožení rysů je ilegální zabíjení, k němuž dochází kvůli nedostatečné toleranci rysa ze strany některých myslivců a lesníků a fragmentace stanovišť bránící migraci.
 Žáci páté třídy ze Základní školy Petřiny-sever vydali knihu Tajemství úplňku, kterou sami napsali. Kniha vznikla v rámci projektu na podporu finanční gramotnosti, výtěžek jde na charitu. Záměr podpořil také školský ombudsman Ladislav Hrzal.

 

Zajímá vás problematika genetických modifikací?  Chcete se na něco zeptat odborníků? 19. června se koná veřejná schůze České komise pro nakládání s geneticky modifikovanými organismy a genetickými produkty. Na veřejné schůzi,  bude podán přehled o činnosti komise a budou prezentována další aktuální témata. Na konci jednání bude prostor i pro diskuzi s odborníky. Termín konání: 19. června 2018, od 14:00 hodin.  Místo konání: velký sál Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, Praha 10.  Jednou ročně je schůze otevřena veřejnosti, takže pokud se zajímáte o GMO, neváhejte a přijďte si poslechnout novinky z této oblasti. V rámci schůze bude možné diskutovat se členy ČK GMO a zástupci MŽP.
Ve dnech 15.–16. června 2018 proběhne v Ústí nad Orlicí 65. ročník Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby –ČESKÝ VIDEOSALON.
Má Česká republika problémy se suchem? Český hydrometeoroligický ústav bedlivě sleduje situaci v ČR. Novinky, aktuality a mapy naleznete ZDE.
Česko-slovenská výměna mládeže na Slovensku. Výměna bude zaměřená na aktivní participaci mladých lidí. Hlavním záměrem výměny je ukázat účastníkům, jak výměna funguje a jaké jsou její výhody a přínosy do život. Místo: Télgárt, Slovensko Kdy: 5. – 13. 8. 2018 Deadline: 24. 6. 2018

V pátek 15. června bude v 17:00 hodin v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci slavnostně zahájena celostátní přehlídka 40. ročníku soutěže Středoškolská odborná činnost.Jde o přehlídku toho nejlepšího, co dokázali středoškolští studenti v rámci soutěže vytvořit v oblasti odborné práce a vědy.

Vaše práce je vymyšlenáaby vás zabavila, než umřete. Tvrdí Jiří Charvát na konferenci  HR specialistů. Patří vaše povolání mezi 8 %, které přinášejí společnosti nějaký přínos, nebo ho vymysleli v Institutu pro vymýšlení práce, abyste se nenudili? Odhalení největšího „spiknutí pro vaše dobro“.
Chystáte se někam k vodě? Seznam přírodních koupališť na povrchových vodách Ministerstva zdravotnictví ČR pro rok 2018 naleznete ZDE. Na stránkáchministerstva také naleznete aktualizované tabulky o kvalitě vody na přírodních koupalištích. 
Jak se zpočátku nereálný projekt Československa stal skutečností, která ovlivnila životy milionů obyvatel nového státu? Česko-slovenská výstava a Slovensko-česká výstava je společným projektem Národního muzea a Slovenského národného múzea u příležitosti výročí 100 let od založení Československa.
Chcete se naučit, jak efektivně komunikovatPřihlaste se na projekt Speak up!, který se uskuteční na konci září. Organizátor: Brno Connected Kde: Hollókő, Maďarsko Kdy: 21. 9. – 30. 9. 2018 Věkový limit: 18 – 30 let Deadline: 23. 6. 2018
V rámci edukativního programu s důrazem na individuální rozvoj talentu otevírá kulturní měsíčník Artikl letní stáž pro jednoho redaktora a jednu redaktorku. Zájemce o stáž v redakci se seznámí s autentickým chodem tištěného periodika. Zájemce by měl mít představu o tématech, která chce autorsky reflektovat a kterým se chce věnovat v konkrétní kulturní rubrice.

Voda je součástí našich životů. Jak dobře se ale známe? Voda základ života, z.ú. je nezisková organizace, jejíž zakladatelé si dali za cíl vytvořit z vody aktuální společenské téma a vnímání, jaké patří této klíčové surovině, bez níž nejde žít ani podnikat. Proto vznikla komunikační platformaVoda základ života na webu i na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram a YouTube. Vizí zakladatelů je vytvořit tak největší komunikační a edukační „ekosystém“ v České republice, který se bude tématu vody věnovat.

V rámci projektu Military LIFE for Naturejste zváni na vypuštění divokých koní do první části pastevní rezervace. Akce proběhne ve čtvrtek 14. června 2018 od 9:00 hodin na pastvině v Mašovicích. Sraz u vchodu na pastvinu (GPS: 48.8464906N, 15.9633767E).

10 lidských slabostí, které technologické firmy využívají, aby nás přikovaly k displejům.

České centrum na Ukrajině vyhlašuje výběrové řízení pro praktické stáže zaměřené na výuku češtiny jako cizího jazyka na období roku 2018. Studenti jsou převážně mladí Ukrajinci se zájmem o studium či práci v ČR. Výuková centra: Kyjev, Dnipro, Lvov, Charkov, Ivanovo-Frankivsk, Vinnice, Záporoží, Oděsa a Minsk.Délka stáže:  4,5 měsíce (období únor – červen 2018, červenec – srpen 2018, září 2018 – leden 2019) Pro stáž není nutné vízum. Přihlášky jsou přijímány průběžně po celý rok.
Žádné Komentáře

Okomentovat