AUTISMUS: SDÍLENÍ ZKUŠENOSTÍ A PLÁNOVÁNÍ SPOLEČNÉ VÝMĚNY MLÁDEŽE

O projektu

Dvě organizace, jeden cíl: více možností pro mladé lidi s autismem.

ICM Slaný a SPOSA Bratislava se rozhodli sdílet know-how o práci s autismem a o výměnách mládeže ve dvou setkáních – ve Slaném a v Bratislavě.

Co je SPOSA a co do projektu přináší?

SPOSA – Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom – je mimovládna organizácia, rodičovské občianske združenie založené v roku 1994, ktorého cieľom je zlepšovať podmienky života ľudí s autizmom a ich rodín. SPOSA Bratislava dlhodobo pôsobí v oblasti zvyšovania povedomia o autizme, v projektoch zameraných na priamu pomoc osobám s autizmom, napríklad cez úspešný projekt ‚Autisti v práci‘ a iné, už roky organizuje komunitné inkluzívne letné tábory a zimné pobyty pre rodiny a prevádzkuje komunitné centrum v Bratislave. V komunitnom centre pôsobia dobrovoľníci z Európy, ktorí prichádzajú vrámci programu EÚ, Európskej dobrovoľníckej služby, a ktorí aktívne pomáhajú rozvíjať našich priateľov s autizmom, klientov komunitného centra.
Pracovníci ze SPOSA Bratislava uvedou nás z ICM do světa autismu, pomohou nám pochopit základní informace o práci s mladými lidmi s autismem, umožní nám setkat se s lidmi na spektru a vyslechnout si jejich příběhy, vezmou nás na chráněná pracoviště a nechají nás vyzkoušet si simulátor autistické reality. To vše, aby nám pomohli pochopit, o čem je autismus a jak se s mladými lidmi na spektru dá pracovat.
Co do projektu přinášíme my?
Naše zkušenosti s plánováním a organizací výměn mládeže. Těch máme za sebou už spoustu, včetně inkluzivních výměn mládeže třeba s účastníky z Palestiny nebo z Arménie. A protože věříme, že organizace jako je SPOSA by měli dostat všechnu podporu, kterou dostat mohou, chceme jim i my předat naše know-how a výměnách mládeže.
K čemu to bude dobré?
Nenecháme to jen u sdílení, v plánu je v rámci našich setkání dát dohromady konkrétní projekt výměny mládeže, o který pak společně zažádáme. I do budoucna bychom pak rádi spolupracovali na dalších projektech, abychom mladým lidem s autismem poskytli co nejvíce možností se potkat v mezinárodním prostředí a prožít Erasmáckou realitu na vlastní kůži.
Jak to bude probíhat?
Nejprve se všichni společně setkáme v Bratislavě a zhruba dva měsíce potom zase u nás ve Slaném.
Program Erasmus+ 
Celá akce je možná zejména díky finanční podpoře projektu Erasmus+, který naše setkání spolufinancuje.
Kategorie
Aktuální projekty
Žádné Komentáře

Omlouváme se, komentáře jsou v této době vypnuté.