VÝMĚNA MLÁDEŽE FUTURE WORLD

O projektu

V létě 2018 jsme v maličké vesničce Hlavatce uskutečnili výměnu mládeže mezi třemi zeměmi. 6 Čechů, 6 Němců a 12 Palestinců (vč. účastnice z pásma Gazy) se sešlo na české vesnici, aby spolu řešili lidská práva a vizi do budoucnosti lidstva, ale aby se také pořádně rozhýbali díky různým sportům. A jak to dopadlo? Naučili jsme se spoustu nového, hodně jsme diskutovali, ještě víc jsme se spolu smáli a plakali a na konci projektu jsme odjížděli s novými přátelstvími v srdcích. Zjistili jsme, že kultura je jenom jedna stránka našich osobností a daleko více záleží na tom, kdo jsme uvnitř: na čem nám záleží, jestli jsme ochotní podat druhým pomocnou ruku a jestli nám záleží na světě, ve kterém žijeme.

Hlavními tématy byly:

  • Lidská práva – aktivity vedené pracovnicemi ICM. Řešili jsme, co to vlastně jsou lidská práva, co jsou stereotypy a diskriminace, diskutovali jsme také o různých genderových otázkách, atp. Velkou aktivitou byla simulace Evropského parlamentu, které se účastnili všichni účastníci a jejíž výsledky předčily naše očekávání.
  • Sportem k rovnosti – aktivity vedené pracovníky palestinské Sports for life a německé Move4lives. Kromě toho, že se účastníci každý den věnovali sportu, leadeři aktivit dokázali krásně provázat sport a otázky rovnosti mezi lidmi, otázky uprchlické krize i genderové otázky. Po každém sportovním bloku jsme si sedli na reflexi v kruhu a povídali jsme si o tom, co jsme právě prožili a pro co je to metaforou.
  • Kromě toho jsme také objevovali místní přírodu, potkávali se s místními, poznávali Youthpass a neformální vzdělávání a podobně. Všechny aktivity probíhaly formou brainstormingu, role-play, divadla, výtvarných aktivit, aktivit ve skupinkách nebo diskuze.

Video o projektu:

 

Na „Discussion of the century“ a simulaci Evropského parlamentu se můžete podívat v záznamu zde:

 

 

Vybrané fotogragie naleznete níže v galerii, více fotek si můžete prohlédnout na naší facebookové stránce:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=icmslany&set=a.1860352157375038

Projekt byl spolufinancován z projektu Erasmus+ Evropské Unie.

Kategorie
Minulé projekty
Žádné Komentáře

Okomentovat