ISIC – must have!

12 Lis ISIC – must have!

Už se Vám někdy stalo, že jste se v zahraničí, nebo i doma setkali při placení čehokoli s otázkou – ,,Máte studentskou kartu?“ a Vy jste nevěděli, která bije? Tak přesně to je karta ISIC, která zajišťuje nepřeberné množství slev v širokém spektru zboží a služeb, které často využíváte, a to po celém světě.

Vlastnictví ISICu ocení jak vysokoškoláci, kteří s běžnými studentskými průkazy či indexy v zahraničí jen velmi těžko obstojí, tak středoškoláci, na které v tomto ohledu zase nepamatuje školský zákon, a studentské průkazy jim ve většině případů školami nejsou vůbec vydávány. ISIC tak lze směle považovat za studentova nepostradatelného pomocníka v každodenním životě. Lze s ním čerpat tisíce slev, jako kombinovaný průkaz studenta je multifunkčním nástrojem k využívání mnoha služeb ve škole, v dopravě nachází využití jako čipová dopravní karta, a mnozí studenti s kartou ISIC v podobě UNIkarty (platební karta Maestro) od Komerční banky dokonce již i platí.

Pokud jste o koupi karty ISIC již uvažovali, ale vzhledem k tomu, že možnost jejího pořízení ve Slaném byla omezená a pořízení bylo možné jen pomocí pošty, nebo elektronické komunikace, jste váhali, již nemusíte. Pořídit si svůj průkaz nyní můžete osobně, a to přímo u nás, v Informačním centru pro mládež ve Slaném. Stačí se u nás zastavit, nezapomenout si sebou vytištěnou žádost potvrzenou ve Vaší škole (žádost naleznete na webu isic.cz), pasovou fotku a 300Kč. Jestliže jste nedosáhli 18 ti let, na žádosti bude potřeba podpis Vašeho zákonného zástupce. Majitelé studentského účtu České spořitelny navíc mohou zažádat na pobočce, či přes internetové stránky o příspěvek na průkaz 200Kč.

Je mnoho důvodů, proč si ISIC pořídit, kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě:

platnost ve 124 zemích, nárok na více než 42.000 slev

•slevy na téměř 2300 místech v ČR

•při nákupech, stravování a vzdělávání

•na vstupném na festivaly, akce, do klubů

•na permanentky v lyžařských areálech

•při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky

•na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek

•při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách

•příspěvek na kartu ISIC ve výši 200 Kč u bank

•celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč

 

Aktuální nabídku slev a výhod na ISIC kartu po České republice naleznete na zde.

Horní věková hranice pro získání průkazu ISIC není stanovena, kartu je při splnění podmínek pro její získání možno vydat i osobě starší 26 let. Dolní věková hranice je stanovena na 15 let, u víceletých gymnázií je potom tato hranice snížena na 12 let.

Patrik Karkoš

 

Žádné Komentáře

Okomentovat