Hotel, cizí byt či cizí gauč. Klasické i alternativní způsoby ubytování

04 Dub Hotel, cizí byt či cizí gauč. Klasické i alternativní způsoby ubytování

Cestování je pro mnohé koníčkem a formou odpočinku. Aby také ne. Není nic lepšího než poznávat zákoutí cizích míst, seznamovat se s novými lidmi a aspoň na chvíli si odpočinout od stereotypu života. S cestováním se ale pojí i mnoho zařizování. Například si musíte sehnat ubytování.

Jak nejrychleji nalézt vhodné ubytování

Cestovatelé, kteří dávají přednost pohodlí a jistotě, již určitě znají webovky trivago či booking.com. Pomocí těchto stránek si můžete prohlížet nabídky hotelů ze všech možných zemí. Jednotlivé návrhy pak můžete porovnávat a dostat se snadno i na oficiální stránky hotelu. Navíc si daný hotel a pokoj můžete přes tyto weby rovnou zarezervovat.

Pokud dáváte přednost levnému cestování, určitě vám pomůže i tato stránka, která vás odkáže na last minute zájezdy, hotely, kampy apod.

Zkuste bydlet u cizinců doma

Pokud nemáte dost peněz na hotel nebo jen rádi poznáváte nové lidi, zkuste ubytování přes Airbnb. Pomocí této stránky se můžete ubytovat u soukromých osob a někdy tak zaplatit o poznání méně peněz než v hotelech. Na Airbnb lze figurovat jako host, i jako hostitel. Tato stránka je založena na systému hvězdiček a recenzí, tudíž byste měli vždy vědět, do čeho jdete. Přínosem takového ubytování je především to, že jsou vám hostitelé k ruce a mohou vám poradit, kam se ve městě vydat apod.

Bydlení zadarmo

Máte-li hluboko do kapsy, nebo jen nechcete utrácet za hotel, můžete vyzkoušet i ubytování přes Couchusurfing nebo Hospitalityclub. Na těchto stránkách se sdružují lidé, kteří rádi poznávají cizince, a proto jim nabízí postel či gauč na přespání zadarmo. Na webu se krátce představí a napíší, koho by rádi poznali. A když poté shání ubytování, mohou oslovit kohokoliv ze zaregistrovaných hostitelů nebo sami někoho přijmout. Výhodné je to, že se do projektu mohou zapojit i lidé, kteří nemají možnost někoho ubytovat. Ti figurují pouze jako hosté.

Na podobném principu fungují i servery womenwelcomewomen a lghei. Ty už se přímo zaměřují na určitý typ lidí. Ten první server je (jak jste jistě poznali) určen pro ženy, které raději přespávají u jiných žen, aby se cítily bezpečněji. Ten druhý zase sdružuje cestovatele s homosexuální orientací.

Chcete-li se ubytovat zadarmo, ale netoužíte se přitom s nikým bavit, zkuste portály homeexchange a stay4free. Pomocí nich se můžete ubytovat v domě u kohokoliv, kdo je zaregistrovaný a kdo s tím souhlasí. A nemusíte nic platit, vše je zadarmo. Samozřejmě ale musíte na oplátku nabídnout svůj domov.

Ubytování zadarmo vás může děsit. Nicméně uklidňující je to, že na všech webech funguje zpětná vazba a vy si tak předem můžete prověřit svého budoucího hostitele.

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat