JÁ-TY-MY SPOLU V BEZPEČÍ

O projektu

ICM Slaný zaštiťuje projekt pěti mladých lidí JÁ-TY-MY Spolu v bezpečí. Tento projekt je zároveň podpořen z grantu Solidární projekty programu Evropské sbory solidarity EU. Více o projektu se dozvíte níže v textech, obrázcích a článcích přímo od členů týmu projektu.

///

O PROJEKTU 
Tak nějak jsme došli k tomu, že systém profitující z utlačování a nerovností se sám nezmění, a že bychom rádi svou troškou do mlýna přispěli taky.
A abychom jen neopakovali to, co říkají a dělají jiní už dlouho a mnohem lépe, rozhodli jsme se zaměřit na to, co nám samým během dospívání chybělo, a za co bychom vraždili – bezpečné místo.
🦋Kde bychom mohli objevovat to, kým jsme. Kým se chceme stát.
🦋Kde bychom cítili, že nemusíme nikomu nic dokazovat, že nemusíme obhajovat právo na vlastní existenci.
🦋Kde bychom se nemuseli bát, že na nás někdo bude divně koukat, mít nevhodné poznámky nebo nedejbože na nás sahat.
🦋Kde by neexistovalo žádné tabu.
Zkrátka takový pevný bod, který by nám dával sílu poprat se se všemi dalšími výzvami, s kterými se v životě setkáme.
Už brzy s Vámi budeme sdílet vše, na čem pracujeme, ať už online, nebo offline. Stay tuned, friends! 🫰✨

///

SOCIÁLNÍ SÍTĚ PROJEKTU

///

TÝM

Niki 

Náš projekt se dotýká důležitých témat, o kterých mi přijde správné šířit povědomí, a zároveň je to pro mě určitý výstup z komfortní zóny a challenge, která mě zatím učí spoustě novým věcem. Osobně mám ráda tanec, hudbu, dlouhé letní večery a lidi s otevřenou myslí. V budoucnu bych se chtěla věnovat studiu psychologie, konkrétně dětské.

Niki organizuje workshopy ve školách.

 

Simča

Do projektu jsem se přihlásila, protože jsem chtěla informovat a vytvořit safe place mezi lidmi, kteří hledají pomoc. Volný čas ráda trávím čtením knížek. Zajímám se o ezoterii a psychologii. Miluji hudbu, hlavně rock a punk, nebyl by den kdy bych se nezaposlouchala do nějaké písničky.

Simča organizuje workshopy pro DDŠ a workshop sebeobrany.

 

Kryštof

Do projektu jsem se přidal proto, že věřím, že minulost je náš učitel, přítomnost je naše chvilka radosti a budoucnost něco, čeho můžeme dosáhnout. Sebepoznání beru jako velký dar, a díky němu můžu pomoci ostatním naslouchat svému srdci. Jako milovník tance s vírou, že pohybem lze vyjádřit více než slovy, přináším do projektu možnost vyzkoušet si tuto zkušenost. Chci něco vytvořit, ale i něco zanechat, chci ukázat ostatním, že každý z nás je svým vlastním způsobem výjimečný a jedinečný.

Kryštof organizuje taneční workshop a workshop pro děti z DDŠ.

 

Markét

Z vesničanky jsem vyrostla v nesnesitelnou feministickou intelektuálku. Jako malá jsem milovala knihy Jacqueline Wilson, což mě poznamenalo na zbytek života (not complaining!), a teď Jacky vystřídal Barthes a Butler, takže dílo zkázy je dokonané.

Když se ohlížím na svá teenage léta, tak mi dochází, kolik věcí bylo strašně, ale strašně špatně. Nesnesu pomyšlení, že by totéž (mimo jiné hlavně sexualizaci malých holčiček, které jsou už ve dvanácti „skoro dospělé ženské“, zatímco kluci jsou prostě „kluci, holt dospívají později“, diktáty krásy, rádoby dokonalosti a další nesplnitelné nároky, traumata vzniklá z absolutní neempatie vůči problémům dětí a dospívajících, zkostnatělé instituce…) měly zažívat další a další generace. Nechci a nemůžu přispívat – být jen mlčením – k reprodukci přesně takových traumat, za kterými stojí systémy profitující z útlaku.

Stručně řečeno: let’s burn patriarchy and capitalism, baby!

Markét tvoří obsah na sociální sítě a podcasty.

 

Jasmin

Mám ráda lidi, abych je druhý den nemohla ani vidět, užívám si tančit, když to není vhodné. a zpívat, ačkoliv to neumím. Mám taky ráda králíčky, na které jsem ale ale

rgická, a ráda spím. Do projektu jsem se přihlásila, protože bych chtěla přispět ke změně diskurzu sexuálního násilí a obtěžování, zároveň bych chtěla rozvinout diskuzi o sexualitě. Vystudovala jsem žurnalistiku na UK a pokračuju se studiem Mediálních studií. Právě skrze média, která budu mít částečně na starosti, bych chtěla přispět k redukci nepravdivých a zraňujících informací v rámci našeho tématu.

Jasmin tvoří obsah na sociální sítě.

///

AKCE

TEAMBUILDINGY

V rámci projektu jsme uskutečnili dva teambuildingy, během kterých jsme jednak utužili vztahy v týmu a sdíleli vlastní zkušenosti a myšlenky kolem tématu projektu, ale také jsme se věnovali praktickým úkolům a připravovali konkrétní aktivity. Pro představu jsme třeba nahrávali podcast nebo rozplánovali workshopy krok po kroku.

teambuilding I

teambuilding II

 

///

STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ – charitativní akce, sběr vánočních dárků pro děti z Dětského domova se školou ve Slaném.

Strom splněných přání

ČLÁNKY

Proč násilí na ženách není *haha*

Projekt se spolufinancován programem Evropské sbory solidarity EU.

Kategorie
Aktuální projekty
Žádné Komentáře

Omlouváme se, komentáře jsou v této době vypnuté.