WORKSHOPY SUCHO KOLEM NÁS, ANEB JAK VRÁTIT VODU DO KRAJINY PRO ZŠ A SŠ

08 Dub WORKSHOPY SUCHO KOLEM NÁS, ANEB JAK VRÁTIT VODU DO KRAJINY PRO ZŠ A SŠ

V průběhu března jsme oslovili 558 žáků a studentů v rámci workshopu Sucho kolem nás aneb jak vrátit vodu do krajiny. Do této akce se zapojily školy ve Slaném a okolí: ZŠ Rabasova, ZŠ Komenského, Obchodní Akademie, Gymnázium Václava Beneše Třebízského a ZŠ Zlonice. Workshop probíhal ve spolupráci s Legendou Země a se spoluúčastí pana Jiřího Malíka z Ministerstva životního prostředí, který pro školy vytvořil prezentaci, týkající se současné situace naší planety a souvislosti s tím, proč je sucho a nedostatek vody v krajině.

Cílem bylo navýšit povědomí o péči o vodu a krajinu a jak konkrétně každý z nás může přispět ke zlepšení situace s nedostatkem vody.

Workshop byl tedy určen pro žáky 2.stupně a střední školy s časovou dotací na dvě vyučovací hodiny. První vyučovací hodina je interaktivní přednáška a následuje druhá vyučovací hodina, kdy již probíhá workshop ve skupinách po 10ti žácích. Žáci zde mají možnost přijít se svými návrhy, jak zlepšit situaci s nedostatkem vody a jejich návrhy si odprezentovat.

Tento workshop poskytl studentům informace o současné situaci s naší planetou, klimatickými změnami a souvislosti s tím, proč je sucho a nedostatek vody v krajině.

V návaznosti na tyto workshopy chystáme ve spolupráci se školami pravidelné workshopy v terénu. Které mají za cíl realizovat konkrétní zádrže vody v krajině zábavnou a badatelskou formou pro žáky a studenty. Momentálně již máme domluvený pozemek a nyní vyjednáváme další kroky k realizaci. Budeme Vás informovat. Pokud byste měli zájem se do tohoto projektu přidat, prosím kontaktujte nás prostřednictvím FB ICM Slaný nebo na email: info@icmslany.cz

Koukněte se na fotky z workshopů ZDE

Koukněte na pár návrhů „Jak přelstít sucho“ od žáků a studentů ZDE

Žádné Komentáře

Okomentovat