O Vánocích můžete darovat víc než úsměv

29 Lis O Vánocích můžete darovat víc než úsměv

V sobotu 26.11. proběhlo každoroční rozsvícení vánočního stromu ve Slaném. Náměstí bylo plné svátečně naladěných lidí připravených na advent, rodinná setkání a láskyplné úsměvy. Dětem se při pohledu na krásná světýlka rozzářila očička a vánoční atmosféru podpořil ještě zpěv koled.

Co si ale budeme povídat, Vánoce nejsou pouze o duchovních a citových prožitcích, pro spoustu z nás (a hlavně pro spoustu dětí) je utváří i dárky, které dáváme a dostáváme. Šťastnými nás dělá pocit, že na nás někdo myslí, uspokojení, že jsme někomu udělali radost, ale i věci, které jsme si přáli. Většina z nás má velké štěstí, že tyto pocity může zažívat. Někteří ale nemohou.

Ať už jde o lidi bez peněz, bez domova, bez rodin či přátel. Ať už jde o Čechy či cizince. Je spousta lidí, pro které mohou být Vánoce neveselým obdobím. Proto je podle mě důležité v tuto dobu provozovat určitou formu dobročinnosti. Ať už jde o finanční příspěvek nebo dobrovolnou činnost. Všechno se počítá. Na internetu je mnoho možností, jak se v tomto směru realizovat. Ať už jde o krabici s věcmi pro děti, dar nějaké organizaci či třeba nákup granulí pro zvířata.

Jistě se dá najít podobných akcí ve Slaném hodně, ale mně zvlášť k srdci přirostla ta s názvem „Vánoční strom splněných přání“. V rámci této akce si můžete na vánočním stromku z Ostrova, který během rozsvícení světel na náměstí stojí vedle stromu velkého, vybrat keramickou kometu s dopisem Ježíškovi od dětí z DDŠ Slaný. Podle tohoto dopisu, kde je vždy jméno, věk a věc, kterou si dítě přeje (od drobností typu sprchový gel, přes autíčka na dálkové ovládání až k MP3 přehrávači), pak člověk danou věc koupí a odnese do Ostrova spolu s kartičkou. Pokud jste se nezapojili již v sobotu (a máte zájem), můžete vždy dojít do Ostrova a vybrat si nějakou kartičku, která svého majitele ještě nenašla. Na jeden dárek se třeba zkuste složit i ve více lidech. Když se vás sejde víc, můžete pořídit opravdu hezkou věc a vůbec vás to nemusí zruinovat.

Dárky se shromažďují do 9. prosince, ale po domluvě je určitě můžete přinést i později. Navíc jste i vítáni na besídce, kde dětí dárky rozbalují.

Veselé Vánoce!

Jasmin Ježková

Žádné Komentáře

Okomentovat